Szkolenia żeglarskie

„Optimist” i „Żeglarz jachtowy”

WITAM DZIECI I RODZICÓW

OBOZY 2025

Snowkids zimą a teraz latem…

KAMERALNE , 8 -MIO OSOBOWE GRUPY , DOBRANE WIEKOWO I TOWARZYSKO TAK ABY PRZYJAŹŃ I WZAJEMNY SZACUNEK TOWARZYSZYŁY NA KAŻDYM KROKU W PRZEPIĘKNYCH SOSNOWYCH LASACH , NAD JEZIOREM KORONOWSKIM NA POŁUDNIU BORÓW TUCHOLSKICH –  ŻEGLARSTWO , AKTYWNOŚĆ , WIEDZA NAWIGACYJNA NA MAPACH MORSKICH ŚWIATA I W TERENIE ,  SZANTY PRZY WIECZORNYCH OGNISKACH …

ZAPRASZAM  Piotr Brzozowski

OFERTA SZCZEGÓŁOWA   SZKOLEŃ  10(11) – DNIOWYCH/ CZERWIEC-SIERPIEŃ 2024

 CENA 10-DNIOWEGO SZKOLENIA(ceny ORIENTACYJNE) :  3800,00 ( rodzeństwa rabat 5 % każde) I ZAWIERA WSZYSTKIE KOSZTY !

TERMIN 1, 3,   SĄ 11 -DNIOWE -KOSZT ODPOWIEDNIO 100,00 WIĘKSZY . 

ZALICZKA  700,00 PŁATNA D0 15 MARCA 2025   – pozostała kwota 1 dni przed wyjazdem (najpóźniej)


Wszystkie moje działania sportowe  zmierzają w jednym kierunku – by Państwa dzieci wyrobiły w sobie nawyk aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu,  przez 365 dni w roku uczyły się nowych umiejętności sportowych – doskonaliły poznane , utrzymywały dobrą kondycję i kształtowały poprawną sylwetkę.

Nowa oferta letniej, żeglarskiej przygody skierowana jest do dzieci klas 1-3 , 4-6 i 7-8, które chcą rozpocząć lub kontynuować WIELKĄ  PRZYGODĘ  Z  ŻEGLARSTWEM .

W TRAKCIE OBOZU SA PRZERABIANE  WSZYSTKIE PRAKTYCZNE i TEORETYCZNE ELEMENTY ŻEGLARSKIE WYMAGANE NA  EGZAMINIE NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO PZŻ – NA JACHCIE typu Slup  z ożaglowaniem Fok/Grot w załogach 3-4 osobowych.

Ten piękny sport, którego popróbowali być może niektórzy z Państwa, uczy  małego żeglarza pokory wobec sił natury – wiatru i wody, a jednocześnie wykorzystania ich fizycznych możliwości. Żeglowanie z rówieśnikami ułatwia pierwsze kroki, doskonali relacje koleżeńskie- stajemy się odpowiedzialni wobec innych, pomagamy chętniej kolegom i koleżankom – tworzymy zgrane środowisko żeglarskie.

Przynależność do kształtowanej przez setki lat grupy braci żeglarzy, poznawanie wspaniałej etyki żeglarskiej to wielkie wyróżnienie.

Latem 2025 roku a konkretnie tuż po zakończeniu roku szkolnego w czerwcu oraz cały lipiec do połowy sierpnia proponuję 10/11 – dniowe szkolenia wakacyjne dla przyszłych i początkujących żeglarzy w wieku 7-15 lat . Pływamy intensywnie rano lub popołudniu i tak jak wiatr pozwoli na łódkach klasy „Optimist”(1 żagiel) , które są w konstrukcji i prowadzeniu  idealne do rozpoczęcia i doskonalenia żeglarskich umiejętności, oraz załogowej łódce klasy 470 (2 żagle). Mieszkamy w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśne Ustronie”(zamrzenica,pl) jak nazwa sugeruje, zagubionym w Borach Tucholski nad brzegami Jeziora Koronowskiego w wygodnych , (opcja ogrzewania w zimne dni) domach drewnianych „Brda” w dwuosobowych pokojach wyposażonych w łazienkę,  wyżywienie całodzienne (standart restauracyjny-osobny stół dla grupy wraz z obfitym bufetem śniadaniowym i wieczornym, uwzgledniona dieta) mamy w osobnym budynku jadalni – dodatkowo każda „Brda” ma wyposażony aneks kuchenny  . Spokój okolicy i samego Ośrodka , łagodne warunki wiatrowe gwarantują aktywny wypoczynek w kameralnych , 8 -o osobowych grupach pod moim i drugiego opiekuna , wychowawcy  i trenera okiem.

Oprócz żeglowania na łódkach , będziemy poznawać zawiłości map żeglarskich , kreślić na nich rejsy ołówkiem i linijką, oceniać siłę wiatru , kierunki świata , wyznaczać kursy statków  na mapie ,obliczać odległości i rysować własne mapy leśnych ścieżek , szukać ukrytych miejsc w lesie posługując się kompasem namiarowym. Wieczorem praca z mapami nocnego nieba , szanty przy ognisku – bo gdzie żeglarze tam piosenki przy i po pracy. Dekada pobytu  zleci jak żagiel zrzucany z masztu przy wpływaniu do portu. Zostaną wspomnienia,  nowe doświadczenia ,wiedza ,sprawność i przyjaźnie.

Poniżej podaję  terminy szkoleń   :

1 termin  (11 dni) : 28 czerwca – 09 lipca 2025 / sob-śr   

2 termin   (10 dni) :  09 lipca  – 19 lipca  2025  /śr- sob   

3 termin  (11 dni) :  19 lipca   –  30 lipca 2025 / sob-śr 

4 termin  (10 dni) :  30 lipca – 09 sierpnia 2025 / śr -sob 

AKTUALIZACJA Z DNIA  :   05.07.-2024

603099883   piotr@snowkids.pl

ZAPISY  i  DODATKOWE INFORMACJE TELEFONICZNIE , MAILEM LUB OSOBIŚCIE U MNIE NA TRENINGACH W ZSP NOWA IWICZNA

WAŻNE INFORMACJE DLA DZIECI I RODZICÓW

PRZEKAZUJĘ DZIECIOM NIECO PODSTAWOWYCH INFORMACJI NA TEMAT ŻEGLOWANIA NA ŁÓDKACH KLASY „OPTIMIST” . PROŚBA DO PAŃSTWA – ABY ZNALEŹĆ CHWILĘ CZASU I POCZYTAC Z DZIEĆMI O BUDOWIE ŁÓDKI , Z JAKICH ELEMENTÓW SIĘ SKŁADA , DLACZEGO PŁYNIE LUB NIE , JAK SIĘ OPTIMISTA PRZYGOTOWUJE DO ZEJŚCIA NA WODĘ –PODSTAWOWE WĘZEŁKI ŻEGLARSKIE, CZY NA ŁÓDCE JEST BEZPIECZNIE – TO WSZYSTKO ZNAJDZIECIE   DO POBRANIA NA w linku „optimist-teoria” na stronie głównej -http://www.snowkids.pl/?page_id=2423.  DLA TESTU WIEDZY NA KONIEC JEST CZYSTY –BEZ NAZW- RYSUNEK ŁÓDKI – MOŻNA SIĘ SPRAWDZIĆ.   DLA DZIECI KTÓRE JUŻ BYŁY NA OBOZIE RÓWNIEŻ DOBRY SPOSÓB NA PRZYPOMNIENIE WIEDZY .

INFORMACJE WYJAZDOWE I POWRÓT :

Dzieci jadą BUSEM „SNOWKIDS” – 1 TERMIN JEDZIE 8.30 sobota 22.06. NASTĘPNE TERMINY WYJAZDÓW OK. 14.30. zmiennie w soboty i środy  Z PARKINGU „SKATEPARK” NOWA IWICZNA. PAKUJEMY SIĘ NAJLEPIEJ W MIĘKKIE TORBY PODRÓŻNE (mogą być dwie) – UNIKAMY WALIZEK (nie będzie żadnego dźwigania-podjeżdżamy pod domki). POWROTY W SOBOTY LUB ŚRODY OK. GODZ.12.30. NA PARKING.

FINANSE DZIECI:  Oczywiście w granicach rozsądku  w Ośrodku „Leśne Ustronie” , dzieci będą mogły dokonywać własnych, drobnych zakupów picia czy przekąsek. Sprawujemy lekki „nadzór” nad ilością i rodzajem słodyczy , czipsów lub napojów . Dzieci mają cały czas dostęp do bezpłatnej wody mineralnej w domkach . Z tego względu na cały pobyt wystarcza kwota max. 50-80,00 . Kwotę deponujecie Państwo u mnie przy wyjeździe na parkingu lub pozostaje u dziecka. Oczywiście za zgodą Waszą , dzieci mogą mieć kwotę przy sobie (wariant nie polecany).

LEKARSTWA :  Jeśli dzieci stosują systematycznie lekarstwa (np.alergiczne) lub muszą być stosowane doraźnie przy objawach chorobowych, proszę o spakowanie ich dokładne w torebkę lub opakowanie z informacją o stosowaniu i przekazanie mnie osobiście w dniu wyjazdu lub poinformowanie że dziecko ma takie leki w torbie podróżnej – ja wszelkie informacje odnotowuję dodatkowo w dniu wyjazdu przy nazwisku dziecka na osobnej liście. Dzieci samodzielnie stosujące leki za Państwa informacją mogą to oczywiście kontynuować – na miejscu my –instruktorzy/wychowawcy pilnujemy zaleceń lekarskich codziennie.   Bardzo proszę by dzieci posiadały osobiste środki antykomarowe/kleszczowe – my będziemy je dozować oraz mocniejsze faktory słoneczne 15/30 lub 50

KILKA OBOWIĄZKOWYCH  RZECZY:

 •   ZESTAW DRESOWY BLUZA + SPODNIE                                                                                 
 • „SZTORMIACZEK PRZECIWDESZCZOWY” (polecam z Decathlon marki Triboard)
 • OKULARKI PŁYWACKIE                                                                              
 • CZAPKA Z DASZKIEM + APASZKA BAWEŁNIANA  +OKULARY SŁONECZNE
 •  KILKA T-SHIRTS BAWEŁNIANYCH
 •  RĘKAWICZKI ROWEROWE                                                                               
 • DWIE PARY BUTÓW SPORTOWYCH +KLAPKI  + SKARPETKI SPORTOWE BAWEŁNIANE                                                                                                                          
 • KRÓTKIE SPODENKI SPORTOWE + 2x kąpielówki /2x kostium jednoczęściowy)                                                                                                                                          
 • LATARKA czołówka lub ręczna + MAŁY PLECACZEK
 • BUTELKA DO PICIA WODY 
 • PROSTY ŚPIWÓR NA BIWAK CAŁODOBOWY                                                                                                                                                                                                                                                 
 • PRZYBORY PIŚMIENNE (kredki w piórniku)
 •  EW.WŁASNY OFF NA KOMARY+ FAKTOR UV 30 LUB 50
 •  RĘCZNIK + PRZYBORY TOALETOWE (szczota do zębów )
 •  CIEKAWA WŁASNA KSIĄŻKA FILM LUB TEKSTY PIOSENEK

Proszę nie przesadzać z ilością koszulek i spodni I pakowania zestawów „na każdy dzień ”

BARDZO PROSZĘ POSTARAĆ SIĘ ABY WSZYSTKIE RZECZY   ZMIEŚCIŁY SIĘ DO TORBY PODRÓŻNEJ  –   WSZYTKIE MOŻLIWIE RZECZY PODPISANE- IMIĘ LUB NAZWISKO lub „SNOWKIDS”  . NIE ZABIERAMY ELEKTRONIKI Z GRAMI !!!!! / TELEFON UZYWANY WYŁĄCZNIE DO KONTAKTU Z RODZICAMI W CZASIE WOLNYM OD ZAJĘĆ

W RAZIE WĄTPLIWOŚCI I PYTAŃ JESTEM DO DYSPOZYCJI  KAŻDEGO DNIA : 603099883 , piotr@snowkids.pl

Pozdrawiam serdecznie  Piotr Brzozowski  SNOWKIDS

603099883   piotr@snowkids.pl

Copyright©Snowkids Piotr Brzozowski 2008-2024 . Wszelkie prawa zastrzeżone.                                                                                                                                                                                                                                                 Materiał ten jest ograniczony i chroniony prawami autorskimi oraz innymi prawami, które posiada autor tego opracowania: Piotr Brzozowski .Materiał nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany bez pisemnej zgody autora.