OPTIMIST – PODSTAWOWA WIEDZA DLA DZIECI

WITAM WSZYSTKICH ŻEGLARZY W NIEPEWNYCH CZASACH CHOĆ WSZYSCY WIERZYMY  ŻE SZYBKO WRÓCIMY DO FORMY I BEDZIEMY MOGLI NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ . ABY NIE TRACIC KONTAKTU PROPONUJĘ  WAM MATERIAŁY ŻEGLARSKIE DO POBRANIA , CZĘŚĆ DO WYDRUKOWANIA  I WYKONANIA LUB ZABAWY . WSZYSTKIE MATERIAŁY PODZIELONE SA NA 3 GRUPY:

1 PAKIET WIEDZY – ksiażeczka w pdf o zeglowaniu na łódce Optimist – wiedza do poczytania. Najważniejsze i obowiązkowe do przeczytania kilka razy 2 Rozdziały : „Moja przygoda z Żeglarstwem” str.13 oraz „Dlaczego łódka płynie ” str 24. Wiedza z rozdziałów „Regaty” 62-69 oraz „Przepisy” 70-75 zdecydowanie może poczekac do czasu rozmów ze mną na obozie.

https://www.polsailing.pl/res/files/201907/abc-optimista-calosc-mala-rozdzielczosc.pdf

2 PAKIET WIEDZY – instrukcja gry z planszą do wydrukowanian w jęz. polskim i angielskim (dla chetnych) i niekoniecznie w kolorze. jako dodatek rownież instrukcja jak zrobic ciekawe pionki do gry – mini żaglówki.

https://www.polsailing.pl/res/files/201901/instrukcja-gra.png

https://www.polsailing.pl/res/files/201901/instrukcja-pionek.png

https://www.polsailing.pl/res/files/201901/gra-ide-zeglowac.png

https://www.polsailing.pl/res/files/202003/lets-go-sailing-a3-game-bw.pdf

3 PAKIET WIEDZY – do wydrukowania w kolorze lub do własnego pokolorowania model łódki optimist ( papier podkleić grubiej lub wydrukować na grubszym np. jak do dyplomów)

https://www.polsailing.pl/res/files/202004/zaglowka-model-bw-2020-1.pdf

https://www.polsailing.pl/res/files/201901/zaglowka-model-1.png

https://www.polsailing.pl/res/files/201901/zaglowka-model-2.png

powyższe materiały są własnościa PZŻ i Programu „Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej” i udostępniony na www.polsailing.pl

4 PAKIET WIEDZY ( dla chetnych i nadprogramowo) – FILM AUTORSKI PODSTAWOWE WĘZŁY ŻEGLARSKIE – PREZENTUJE PIOTR BRZOZOWSKI SNOWKIDS

WĘZŁY SNOWKIDS – YouTube